Znaj ryzyko - kampania społeczna

Świetlica dla dzieci w dzielnicy WawerŚwietlica dla dzieci zajmuje się wsparciem młodych oraz ich rodzin. Dzieci pochodzące z rodzin z dysfunkcjami spędzają czas po zajęciach szkolnych do godziny 19:00. Podopieczni są podzieleni na 3 grupy wiekowe. Dzieci mogą korzystać również z pomocy logopedy. Ośrodek prowadzi Zgromadzenie Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo.

Dzieci każdego dnia otrzymują dwa posiłki: obiad i podwieczorek. Dzięki wsparciu Banku Żywności oraz ofiarodawców istnieje również możliwość przygotowania paczek z najpotrzebniejszymi produktami dla dzieci oraz ich rodzin.

Dla podopiecznych świetlicy są organizowane także codzienne treningi piłki nożnej. Dzieci mogą brać udział w zajęciach plastycznych oraz komputerowych. Latem oraz zimą organizatorzy zapraszają do udziału w koloniach i półkoloniach.

W ramach różnych projektów, specjaliści ośrodka prowadzą także zajęcia profilaktyczno-wychowawcze, takie jak: „Odpoczywaj zdrowo – to nie przywilej” (Hippoland Zagórze) i „Bezpieczny Krąg (Fundacja Kolos)”.

Kontakt:
Ośrodek Socjoterapeutyczny im. Matki Bożej Miłosierdzia
Azaliowa 17, Warszawa 04-539
tel. (22) 815 25 62
e-mail: osrodek_felicjanki@wa.home.pl

Więcej: http://felicjanki.tilda.ws/page45658.html

Działalność placówki jest finansowana ze środków m.st. Warszawa – dzielnica Wawer.

Oprac. na podstawie informacji organizatora

Więcej inicjatyw dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców dzielnicy Wawer i m. st. Warszawy znajduje się w zakładce Aktualne inicjatywy.

Napisz komentarz

Skip to content