Znaj ryzyko - kampania społeczna

Nie piję alkoholu - jestem świadomy swojego wyboruStowarzyszenie Gradiamprowadzi kampanię edukacyjną na temat skutków picia i nadużywania alkoholu  za pomocą aplikacji mobilnej. To innowacyjne narzędzie profilaktyczne powstało z myślą o młodzieży w wieku 13-15 lat.

W pilotażowym projekcie weźmie udział 300 uczniów oraz 30 nauczycieli i pedagogów szkolnych z trzech warszawskich placówek edukacyjnych: Szkoły podstawowej nr 366 w Dzielnicy Białołęka, Szkoły podstawowej nr 26 w Dzielnicy Wola i Szkoły podstawowej nr 87 w Dzielnicy Włochy.

Aplikacja to trzypoziomowa gra, w której młodzież zdobywa punkty za szybkość, spostrzegawczość, a w szczególności za wykazywanie się wiedzą. W czasie gry użytkownik aplikacji zapoznaje się z treściami edukacyjnymi, przygotowanymi przez specjalistów zajmujących się profilaktyką i przeciwdziałaniem alkoholizmowi. Na końcu każdego etapu gracz odpowiada na krótkie pytania quizowe. Osoby, które zgromadzą najwięcej punktów otrzymają nagrody.

Aplikacja jest narzędziem, które w ciekawy sposób inicjuje dyskusję wśród dzieci i młodzieży na temat skutków picia i zagrożeniach płynących z nadużywania alkoholu.
Aplikacja powstała dzięki finansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

Oprac. na podstawie informacji Stowarzyszenia Gradiam.
Fot. Stowarzyszenie Gradiam

Napisz komentarz

Skip to content