Znaj ryzyko - kampania społeczna

warsztaty DDAStowarzyszenie SKAT i Fundacja POMOCOWNIA zapraszaj do udziału w spotkaniach dla Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA) i/lub Dorosłych Dzieci z rodzin Dysfunkcyjnych (DDD) w wieku 20-35 lat. Warsztaty rozpoczną się 24 lutego br. i potrwają do 18 maja br.

Dziecko z rodziny dysfunkcyjnej, gdzie występowało uzależnienie i/lub przemoc, uczy się trzech rzeczy: NIE CZUJ, NIE UFAJ, NIE MÓW. „Nie czuj“ – bo nie zrozumiesz i nie przeżyjesz, „nie ufaj“ innym, w ich zapewnienia o miłości, trosce, chęci zmiany i naprawy, „nie mów“ – bo jest to wstydliwe, a inni mają inaczej, w znaczeniu – lepiej.

Pomoc będzie się koncentrowała na wspólnym szukaniu rozwiązań, a nie na wizualizacji problemów. Uczestnicy zajęć zostaną wyposażeni w narzędzia do konstruktywnego radzenia sobie z emocjami, budowania relacji opartych na autentycznej bliskości, planowania swojego życia i egzekwowania tych planów, pracy i konstruktywnego odpoczynku.

Spotkania grupowe poprzedzą dwie nieodpłatne konsultacje (zapisy: skat.konsultacje@gmail.com)

Grupa będzie się spotykać w poniedziałki w godz. 19.00 – 21.20, od 24 lutego do 18 maja na Woli, w siedzibie Stowarzyszenia SKAT i Fundacji POMOCOWNIA przy ul. Staszica 7/9 w Warszawie.

Zgłoszenia: skat.konsultacje@gmail.com

Udział w Projekcie jest nieodpłatny, finansowany ze środków m.st. Warszawa

Opracowano na podstawie informacji Stowarzyszenia SKAT i Fundacji POMOCOWNIA.

Napisz komentarz

Skip to content