Skip to main content
szkolenie dla członków gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych
28 maja 2023

szkolenie dla członków gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowychFundacja ETOH zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu dla członków gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych w ramach przeciwdziałania przemocy w rodzinie pt. „Gminne komisje rozwiązywania problemów alkoholowych kompetentne w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinach”, które jest realizowane na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Szkolenie odbędzie się w dniach 28-30 czerwca 2023.

Celem projektu jest podniesienie jakości i efektywności działań́ podejmowanych przez członków GKRPA w sytuacji zetknięcia się z przemocą rodzinie.

Program merytoryczny szkolenia obejmuje 22 godzin dydaktycznych zajęć (w tym: 10 godz. wykładów, 12 godzin warsztatów).

Termin: 28-30 czerwca 2023 roku

Miejsce szkolenia: hotel Golden Tulip, Warszawa.

Uczestnicy szkolenia mają zapewnione (BEZPŁATNIE) udział w zajęciach, materiały szkoleniowe, pełne wyżywienie, dwa noclegi w pokojach dwuosobowych oraz zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu.

Warunkiem uzyskania zaświadczenia jest obecność na zajęciach oraz wypełnienie ankiet ewaluacyjnych.

Kryteria udziału w szkoleniu:

– bycie aktywnym członkiem gminnej/miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych,

– członkowie gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, z gmin o dochodach do 200 tys. zł z opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu osiągniętych w 2021 roku.

W rekrutacji decydować będzie kolejność nadesłanych zgłoszeń. Zgłoszenia do udziału w szkoleniu poprzez przesłanie zeskanowanej załączonej ankiety (na adres rekrutacja@etoh.edu.pl), przyjmujemy do 10 czerwca 2023 r.

Zgłoszenie się do udziału w szkoleniu nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na nie. Osoby zakwalifikowane otrzymają e-maila, informującego o kwalifikacji i szczegółach szkolenia.

Przyjmujemy maksymalnie dwa zgłoszenia z jednej komisji. Zastrzegamy sobie prawo do zakończenia rekrutacji wcześniej, w przypadku wyczerpania limitu wolnych miejsc.

Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z Centrum Edukacyjnym Profilaktyki Problemowej Fundacji ETOH: tel. 604 660 231

Program szkolenia dla członków Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach  przeciwdziałania przemocy w rodzinie:

I dzień  – 6 godzin dydaktycznych

12.00 – Rozpoczęcie szkolenia

12.15 – 13.45 Przemoc w rodzinie – omówienie zjawiska i różnic między przemocą, agresją i konfliktem. Mechanizmy przemocy (cykl przemocy, mechanizm wtórnej wiktymizacji, syndrom sztokholmski, syndrom wyuczonej tożsamości, zjawisko prania mózgu).

13.45 – 14.45 – przerwa obiadowa

14.45 – 16.15 Sytuacja psychologiczna osoby doświadczającej przemocy w rodzinie z uwzględnieniem  osób ze specjalnymi potrzebami (dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych). Konsekwencje doświadczania przemocy w rodzinie. Proces wychodzenia z przemocy.

16.15- 16.30 – przerwa kawowa

16.30 – 18.00 Osoby stosujące przemoc – źródła przemocy. Praca z osobami stosującymi przemoc. Mity nt. rodzin z problemem przemocy.

18.00 – kolacja

II dzień – 10 godzin dydaktycznych

9.30 – 11.00 Procedura „Niebieskie Karty” jako narzędzie interwencji w sytuacji przemocy w rodzinie z problemem alkoholowym podejmowanej przez członków gkrpa.

11.00-11.15 przerwa kawowa

11.15.- 12.45 Dialog motywujący jako sposób rozmowy i motywowania do zmiany szkodliwych zachowań. Duch, zasady, procesy, narzędzia dialogu motywującego i czerpanie z nich w trakcie pracy z klientami gkrpa.

12.45 –  13.45  przerwa obiadowa

13.45 –  16.00 zajęcia warsztatowe nt. nawiązywania kontaktu i pracy z członkami rodzin z problemem przemocy w duchu dialogu motywującego

16.00 – 16.15 przerwa kawowa

16.15 – 18.30  zajęcia warsztatowe nt. nawiązywania kontaktu i pracy z członkami rodzin z problemem przemocy w duchu dialogu motywującego

18.30 – kolacja

III dzień – 6 godzin dydaktycznych

9.00 – 11.15 – zajęcia warsztatowe nt. nawiązywania kontaktu i pracy z członkami rodzin z problemem przemocy w duchu dialogu motywującego

11.15 – 11.30 przerwa kawowa

11.30 – 13.45 zajęcia warsztatowe nt. nawiązywania kontaktu i pracy z członkami rodzin z problemem przemocy w duchu dialogu motywującego

13.45 – zakończenie szkolenia

14.00 – obiad

Więcej informacji/formularz zgłoszeniowy: https://etoh.edu.pl/bezplatne-szkolenie-dla-czlonkow-gkrpa.html

Zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom
Oprac. na podstawie informacji organizatora.

Zostaw swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować:

Jak uzależnienie prowadzi do dramatów. Historia Damiana i jego rodziny.

„Nieszczęśliwe” zakończenie. Historia Anny, która uciekła z sideł uzależnienia

Bycie samotną mamą to najbardziej bolesne pokłosie uzależnienia ojca… Historia Eli

Historia Adama uzależnionego od alkoholu i Oli, walczącej o jego zdrowienie

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.