Skip to main content
Bezpłatne konsultacje psychologiczne
23 maja 2019

Pomoc psychologiczna - uzależnienie od alkoholuPunkt Informacyjno-Konsultacyjny w dzielnicy Rembertów świadczy bezpłatne porady psychologiczne, specjalistyczne oraz prawne. Od pewnego czasu udziela również wsparcia za pośrednictwem Internetu. Oferta skierowana jest do osób, którym łatwiej jest pisać o swoich trudnościach, emocjach niż o nich mówić w realnym kontakcie. Porady są udzielane przez psychologa i terapeutę uzależnień. Kontakt z poradnią online za pośrednictwem adresu rembertow.pik@um.warszawa.pl jest bezpłatny i anonimowy.


W Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym w Rembertowie (al. gen. Chruściela 28) dyżurują:

Psycholog: porady, konsultacje i pomoc w zakresie rozwiązywania problemów zawiązanych z alkoholem, narkotykami, przemocą czy trudnościami wychowawczymi.

Godziny przyjęć:
Poniedziałek: 12.00-18.00 (Anna Kucińska)
Wtorek: 13.00 – 18.00 (Magdalena Grelus – Ochman)

Specjalista terapii uzależnień: porady, konsultacje i pomoc w zakresie problematyki uzależnień od środków psychoaktywnych.

Godziny przyjęć:
Środa: 13.30 – 18.30 (Marta Szuberska)
Czwartek: 14.00 – 18.00 (Paweł Wądołkowski)
Piątek: 9.00 – 16.00 (Marta Szuberska)

Prawnik: porady i konsultacje prawne

Godziny przyjęć:
Czwartek: 13.00 – 21.00 (Michał Sieruga)

Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Dzielnicowy Zespół Rembertów: pomoc w zakresie sądowego zobowiązania osoby uzależnionej do podjęcia leczenia.

Godziny przyjęć:
Poniedziałek: 17.30 – 19.00
tel. 22 44-33-931

Zespół konsultantów PIK (również poradni online):

Marta Szuberska – specjalista terapii uzależnień, terapeuta poznawczo-behawioralny, certyfikowany edukator HIV/AIDS, dydaktyk kompetencji społecznych, certyfikowany socjoterapeuta w ramach Podyplomowego Studium Socjoterapii. W PIK zajmuje się poradnictwem i konsultacjami, pracą z osobami używającymi substancji psychoaktywnych (dorośli, dzieci – również uzależnienia behawioralne – Internet komputer), współuzależnionymi (dorośli, dzieci), diagnozą uzależnienia, prowadzi konsultacje dotyczące przemocy (dla sprawców przemocy i osób doświadczających przemocy) oraz konsultacje z zakresu umiejętności wychowawczych.

Anna Kucińska – psycholog, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją z psychologii klinicznej dziecka i neuropsychologii. W PIK zajmuje się poradnictwem i konsultacjami głownie dzieci i młodzieży.

Magdalena Grelus-Ochman – psycholog, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, ukończyła szkolenie z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (I stopień) oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Absolwentka studiów podyplomowych „Poradnictwo psychologiczne i interwencja kryzysowa”. Od 2011 r. w PIK udziela konsultacji z zakresu przemocy (dla osób doświadczających przemocy) i umiejętności wychowawczych oraz prowadzi konsultacje psychologiczne dla osób dorosłych.

Paweł Wądołkowski – certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Absolwent Pedagogiki Resocjalizacyjnej APS im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. W latach 2007-2013 terapeuta uzależnień w Ośrodku Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy dla Dzieci i Młodzieży w Otwocku. Od 2016 r. konsultant w PIK Urzędu Miasta St. Warszawy Dzielnicy Rembertów.

Michał Sieruga – PIK wspiera od 2012 r. Specjalizuje się w prawie rodzinnym i opiekuńczym. W ramach działań PIK świadczy pomoc prawną również z zakresu prawa cywilnego (lokalowego, spadkowego, zobowiązań), prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa karnego.

Kontakt:
Punkt Informacyjno-Konsultacyjny Dzielnic Rembertów m.st. Warszawy
al. gen. Chruściela 28, pokój 219, 220 (półpiętro)
tel. 22 44 33 931
poradnia online: rembertow.pik@um.warszawa.pl

Działalność PIK w dzielnicy Rembertów jest finansowana ze środków m.st. Warszawy Dzielnica Rembertów.


Źródło:
http://rembertow.waw.pl/strona-659-punkt_informacyjno_konsultacyjny.html

Zostaw swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować:

Warsztaty Umiejętności Wychowawczych dla rodziców z Targówka

Zrób to zamiast! Od marzenia do realizacji – program pilotażowy

Nie jesteś sam – pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży

Wideotrening Komunikacji – VIT

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.