Znaj ryzyko - kampania społeczna

Placówka Wsparcia Dziennego w dzielnicy Praga-Południe prowadzona przez Stowarzyszenie Wspólne Podwórko to przestrzeń dla całej rodziny. Specjalistyczna pomoc pedagogiczno-psychologiczna jest proponowana dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom, opiekunom, a także seniorom. Organizatorzy zapewniają dzienne wsparcie dla dzieci od 7. do 18. roku życia. Oferta jest bezpłatna i kierowana do osób z całej Warszawy.

Świetlica to miejsce, w którym każdy jest ważny. Podopieczni spędzają razem czas, bawiąc się, odrabiając lekcje, poznając nowych ludzi, wychodząc na wspólne przechadzki. Uczestnicy i uczestniczki otrzymują wsparcie, bez zbędnego oceniania i krytykowania.

Świetlica socjoterapeutyczna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 15-19. Działalność świetlicy skierowana jest do dzieci w wieku 7-13 lat.

Klub Młodzieżowy powstał kilka lat temu z potrzeby osób, które skończyły szkołę podstawową i szukały miejsca, w którym w bezpieczny sposób mogą spędzać czas, poznać nowych znajomych, skorzystać ze wsparcia dorosłych. Młodzież i dorośli wspólnie tworzą przestrzeń do nauki nowych umiejętności, rozwijania pasji, zabawy, rozwiązywania sytuacji trudnych i konfliktów, poznawania nowych miejsc. Od tego roku klub jest miejscem spotkań młodych osób z różnych krajów, które mieszkają na stałe w Polsce.

Klub Młodzieżowy działa w środy od godziny 18 do 21. Organizatorzy zapraszają młodzież w wieku 13-18 lat.

Dzieci i młodzież mogą zgłaszać się również po specjalistyczną pomoc w formie indywidualnych konsultacji w przypadku:
– trudności w nauce,
– problemów związanych z funkcjonowaniem w klasie szkolnej, grupie rówieśniczej ( brak akceptacji, wyśmiewanie, przemoc fizyczna, słowna, przemoc w Internecie),
– problemów rodzinnych,
– problemów związanych z dojrzewaniem fizycznym i emocjonalnym,
– uzależnienia od używek.

W ośrodku są prowadzone także konsultacje psychologiczne, pedagogiczno-psychologiczne i indywidualne wsparcie krótkoterminowe dla rodziców podopiecznych placówki, seniorów oraz dzieci i młodzieży. Celem konsultacji jest pomoc rodzinie.

Zapisy są prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 pod numerem tel.: 792 222 626.

Kontakt:
ul. Chrzanowskiego 13, 04-392 Warszawa
tel. 604-442-433 – sekretariat
tel. 664-171-721 – świetlica
tel. 792 222 626 – poradnia
e-mail: stowarzyszenie@wspolnepodworko.org.pl

Więcej: http://wspolnepodworko.org.pl/

Projekt „Świetlica socjoterapeutyczna – specjalistyczna placówka wsparcia dziennego w Dzielnicy Praga-Południe” jest finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Oprac. na podstawie informacji od organizatora
Fot: Caroline Hernandez, Unsplash.com

 

Napisz komentarz

Skip to content