Znaj ryzyko - kampania społeczna

warsztaty DDASaskie Centrum Rodziny Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, zmieniło termin rozpoczęcia warsztatów dla Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA) oraz Dorosłych Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych (DDD). Zajęcia rozpoczną się, gdy sytuacja wróci do normy. Rekrutacja nadal trwa. Projekt jest skierowany do mieszkańców Pragi-Południe w wieku 20-35 lat oraz 40+.

Dziecko z rodziny dysfunkcyjnej, gdzie występowało uzależnienie i/lub przemoc, uczy się trzech rzeczy: nie czuj, nie ufaj, nie mów. „Nie czuj“ – bo nie zrozumiesz i nie przeżyjesz, „nie ufaj“ innym, w ich zapewnienia o miłości, trosce, chęci zmiany i naprawy, „nie mów“ – bo jest to wstydliwe, a inni mają inaczej, w znaczeniu – lepiej.

Uczestnicy warsztatów będą się koncentrować na wspólnym szukaniu rozwiązań, a nie na wizualizacji problemów. Zostaną wyposażeni w narzędzia do konstruktywnego radzenia sobie z emocjami, budowania relacji opartych na autentycznej bliskości, planowania swojego życia i egzekwowania tych planów, pracy i konstruktywnego odpoczynku.

Spotkania grupowe poprzedzi nieodpłatna konsultacja.

Zgłoszenia: 506 804 516saskie.centrum@caritas.pl

Grupa będzie się spotykać na Saskiej Kępie, w siedzibie Saskiego Centrum Rodziny przy ul. Francuskiej 34 w Warszawie (10 spotkań).

Udział w projekcie jest nieodpłatny, finansowany ze środków dzielnicy Praga – Południe m.st. Warszawy.

Oprac. na podstawie informacji organizatora

Napisz komentarz

Skip to content