Znaj ryzyko - kampania społeczna

trening umiejętności radzenia sobie ze stresemOsoby w wieku 18-25 lat, które bywają przytłoczone trudnymi emocjami i stresem, mogą wziąć udział w nieodpłatnych zajęciach organizowanych przez Ingenium – Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych. Termin pierwszego spotkania planowany jest na 13 października 2021.

Trening odwołuję się do koncepcji treningu umiejętności w terapii dialektyczno-behawioralnej wg Marshy Linehan (DBT), zawierającej elementy terapii poznawczo-behawioralnej.

Do udziału w treningu zaproszone są przede wszystkim osoby, które już korzystają z psychoterapii indywidualnej ale też te, które ją rozważają.

W ramach ośmiu 1,5 godzinnych spotkań będzie można poznać i doświadczyć niektórych umiejętności wybranych ze standardowego, trwającego 24 tygodnie, treningu DBT:

  • umiejętności związanych z uważnością (ułatwiających panowanie nad swoim umysłem, uspokajanie rozpędzonych myśli i emocji),
  • umiejętności tolerancji dyskomfortu psychicznego (pomagających przetrwać kryzys),
  • umiejętności związanych z regulacją emocji (pomocnych w redukowaniu siły i czasu trwania niechcianych emocji),
  • umiejętności związanych ze skutecznością interpersonalną (pomocnych w budowaniu i utrzymywaniu pozytywnych relacji z innymi ludźmi).

Termin: środy, godzina 20.15-21.45 (8 spotkań);

Planowany termin pierwszego spotkania – 13 października 2021 r.

Prowadzący: Aneta Brzozowska  i Beata Kita

Zapisy: kontakt@centrumingenium.pl lub telefonicznie 515 260 665

Przed dołączeniem do grupy zainteresowane osoby skierowane zostaną na konsultację (1 lub 2 spotkania).

Spotkania odbywają się w Centrum INGENIUM, Warszawa – Praga Południe.

Oferta jest bezpłatna dla mieszkańców Pragi Południe, projekt współfinansuje Urząd Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy.


Oprac. na podstawie informacji organizatora.

Napisz komentarz

Skip to content