Znaj ryzyko - kampania społeczna

badanie EEG uzależnienieInstytut Psychologii Polskiej Akademii Nauk poszukuje mężczyzn zmagających się z uzależnieniem od alkoholu, kompulsywnego grania oraz kompulsywnych zachowań seksualnych do udziału w płatnym międzynarodowym badaniu. Celem badania jest poznanie mechanizmów związanych z przetwarzaniem nagrody u osób, które cierpią z powodu uzależnienia.

Osoby, które zdecydują się wziąć udział w badaniu pomogą zrozumieć, co dzieje się w mózgu osób, które wychodzą z nałogu. W efekcie wiele osób dotychczas bezskutecznie próbujących sobie poradzić z nałogowymi zachowaniami będzie mogło otrzymać skuteczną pomoc.

Badanie jest płatne dla uczestników około 150 zł i jest podzielone na 3 etapy:
1. Wypełnienie ankiety online – w celu wyłonienia kandydatów kwalifikujących się do dalszej części badania (zajmie to około 20 minut)
2. Konsultacja telefoniczna – mająca na celu pogłębienie wiedzy niezbędnej do kwalifikacji do badania
3. Badanie EEG w siedzibie Instytutu Psychologii PAN – badanie polega na wykonaniu prostego zadania komputerowego podczas podłączenia do EEG (metoda podłączenia jest nieinwazyjna i bezbolesna). Podczas badania na monitorze będą prezentowane bodźce (zdjęcia) o charakterze alkoholowym/erotycznym/pieniężnym.

Badanie będzie wykonywane przez:
dr. hab. Mateusz Gola – kierownik projektu
dr Izabela Szumska
mgr Dorota Stelmaszyńska
Mateusz Grzebalski

Link do badania, dodatkowe informacje: https://psychodpt.fra1.qualtrics.com/jfe/form/SV_3geiYTEuccoHJbM

Adres: Instytut Psychologii PAN
ul. Stefana Jaracza 1

Napisz komentarz

Skip to content