Skip to main content
wsparcie dla osób uzależnionych
19 sierpnia 2019

wsparcie dla osób uzależnionychStowarzyszenie „Wspólna” prowadzi działania z zakresu profilaktyki selektywnej lub wskazującej wśród osób z niepełnosprawnościami, mających problem ze szkodliwym używaniem lub uzależnieniem od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Celem programu jest wyrównanie szans osób z niepełnosprawnościami, w szczególności z zaburzeniami psychicznymi, po doświadczeniu choroby psychicznej lub z niepełnosprawnościami sprzężonymi, mających problem z nadużywaniem / uzależnieniem od alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych oraz ich bliskich mieszkających w Warszawie poprzez zwiększenie dostępu do wsparcia z zakresu profilaktyki selektywnej lub wskazującej.

Program składa się z trzech części:

pierwszą stanowi program pod nazwą „Warszawski Fred”, który opiera się na założeniach profilaktyki selektywnej i jest kierowany do dzieci i młodzieży (14-21r.ż.) mających kontakt z substancjami psychoaktywnymi na poziomie eksperymentalnym / okazjonalnym; ta część zakłada wstępne i końcowe konsultacje oraz udział w zajęciach grupowych, które odgrywają zasadniczą rolę;

drugą częścią jest program skierowany do młodzieży i młodych dorosłych (16-25r.ż.), którzy po udziale w I części ujawnili bardziej zaawansowane używanie substancji psychoaktywnych lub przy zgłoszeniu do poradni ujawnili taki problem; w tej części także prowadzone są konsultacje i zajęcia grupowe (warsztaty, treningi umiejętności społecznych),

trzecia część obejmuje pomoc rodzicom / rodzinom ww. odbiorców w formie konsultacji i zajęć grupowych (warsztaty i grupa wsparcia).

Kontakt:
Stowarzyszenie Profesjonalistów Psychoterapii i Psychoedukacji „Wspólna”
ul. Dunikowskiego 4 (w okolicach stacji metra Stokłosy i skrzyżowania ulic Herbsta i Romera)
tel. 22 644 95 15
czynne: od poniedziałku do czwartku w godzinach 14:00-19:00, w piątki od 13:00-18:00
e-mail s.swpolna@gmail.com
więcej: www.stowarzyszeniewspólna.pl

Program jest skierowany do osób z terenu Warszawy. Udział w programie jest nieodpłatny.

Działanie jest współfinansowane przez Biuro Pomocy i Projektów Społecznych m.st. Warszawa

Oprac. na podstawie informacji od organizatora

Zostaw swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować:

Jak uzależnienie prowadzi do dramatów. Historia Damiana i jego rodziny.

„Nieszczęśliwe” zakończenie. Historia Anny, która uciekła z sideł uzależnienia

Bycie samotną mamą to najbardziej bolesne pokłosie uzależnienia ojca… Historia Eli

Historia Adama uzależnionego od alkoholu i Oli, walczącej o jego zdrowienie

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.