Znaj ryzyko - kampania społeczna

warsztaty kompetencji społecznych dla młodzieżyManzana Fundacja Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych zaprasza uczniów klas 8 oraz klas 1 szkół ponadpodstawowych na bezpłatne spotkania grupowe poświęcone wzmacnianiu kompetencji społecznych. Zajęcia skierowane są dla młodzieży posiadającej trudne doświadczenia w relacjach rówieśniczych oraz potrzebującej wsparcia w zakresie radzenia sobie ze stresem związanym z egzaminami do szkoły średniej i rozpoczęciem edukacji w nowej szkole.

Uczestnicy podczas spotkań będą ładować akumulatory i zdobywać:
– MOC do budowania relacji,
– MOC do lepszej współpracy z innymi,
– MOC do lepszej komunikacji z innymi,
– MOC do lepszego zrozumienia własnych granic i ich ochrony,
– MOC do budowania poczucia własnej wartości i pewności siebie,
– MOC do akceptacji siebie.

Grupa będzie liczyła 8 osób.

KIEDY: czwartki godz. 17-19 (15, 22, 29 października, 5, 12, 19, 26 listopada, 3, 10, 17 grudnia).

GDZIE: Przestrzeń dla Rodziny, ul. Przy Bażantarni 11 lok. B2 (wejście od ul. Borsuka) Ursynów

REKRUTACJA: Na początek zapraszamy rodziców z dziećmi na spotkania rekrutacyjne. Decyzja o udziale podejmowana jest przez trenerów prowadzących grupę w oparciu o spotkania rekrutacyjne z dziećmi i rodzicami.

ZAPISY: Kamila Broniarek, 608-303-088, kamila@manzana.org.pl

ORGANIZATOR: Manzana Fundacja Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych; Przestrzeń dla rodziny.

Spotkania skierowane są do uczniów, którzy:
– mają trudności w nawiązywaniu lub utrzymywaniu relacji rówieśniczych;
– doświadczają silnego stresu podczas egzaminów oraz w momencie wkraczania w nową grupę społeczną;
– potrzebują wsparcia przy rozwijaniu kompetencji społecznych (m.in. związanych z budowaniem relacji, stawianiem granic rówieśnikom lub związanych z rozwiązywaniem konfliktów z innymi);
– doświadczali lub doświadczają odrzucenia, agresji lub przemocy w grupie rówieśniczej.

Projekt składa się z 10 spotkań 2-godzinnych dla stałej grupy uczestników. Dodatkowo fundacja oferuje indywidualne wsparcie psychologiczne dla każdego uczestnika.

W ŁADOWARCE młodzież, pod opieką wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów, w atmosferze pełnej zrozumienia, szacunku i akceptacji, będzie nabywała ważne umiejętności społeczne przydatne w codziennym życiu, m.in.: umiejętności komunikacji bez przemocy, wyznaczania i obrony własnych granic, umiejętności asertywnego odmawiania, budowania i rozwijania poczucia własnej wartości czy radzenia sobie z własnymi emocjami i agresją.

Grupa dla młodzieży jest prowadzona w oparciu o autorski program umiejętności społecznych stworzony na bazie kilkunastoletnich doświadczeń Fundacji w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Zajęcia grupowe i indywidualne wsparcie w ramach projektu „ŁADOWARKA” prowadzone jest przez trenerki Fundacji MANZANA, dyplomowane psycholożki i pedagożki, certyfikowane trenerki umiejętności psychospołecznych. Zespół posiada długoletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą uwikłaną w przemoc rówieśniczą, zarówno ze sprawcami, jak i ofiarami, w ramach programu „Klasa bez przemocy”, który Fundacja realizuje regularnie od 2008 r.

Udział w projekcie jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu Biura Edukacji w ramach projektu „Klasa bez przemocy – program przeciwdziałania przemocy rówieśniczej”.

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa.

Oprac. na podstawie informacji Manzana Fundacji Rozwoju Umiejętności.
Fot: Warren Wong, Unsplash.com

Napisz komentarz

Skip to content