Znaj ryzyko - kampania społeczna

Konferencja „Uzależnienia XXI wieku. Zintegrowane podejście”Fundacja Polska Sieć Polityki Narkotykowej zaprasza do udziału w nieodpłatnej konferencji naukowej „Uzależnienia XXI wieku. Zintegrowane podejście” poświęconej problematyce uzależnienia od alkoholu, substancji psychoaktywnych i czynności. Konferencja odbędzie się w dniach 19-20 grudnia 2022 roku w Warszawie. Konferencję będzie można śledzić także online!

Miejsce:
Konferencja odbędzie się w dniach 19-20 grudnia 2022 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy (ul. L. Kondratowicza 20, 00-983 Warszawa).Udział w konferencji jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w konferencji są proszone o kontakt:
uzaleznieniaxxi@politykanarkotykowa.com

Streaming konferencji będzie dostępny pod następującymi linkami:

19 grudnia 2022, pierwszy dzień konferencji „Uzależnienia XXI wieku. Zintegrowane podejście”
https://youtu.be/HF_LjUUD2L8

20 grudnia 2022, drugi dzień konferencji „Uzależnienia XXI wieku. Zintegrowane podejście”
https://youtu.be/9d3EbxGGTAc 

Problematyka poruszana w trakcie wydarzeń będzie w szczególności dotyczyć: zintegrowanego podejścia do zjawiska uzależnień od alkoholu, substancji psychoaktywnych i czynności; skutecznych programów, metod i oddziaływań pomocowych; praktyk leczenia i ograniczania szkód zdrowotnych i społecznych; nowych zjawisk i wyzwań w obszarze uzależnień; prawnych aspektów zjawiska używania alkoholu i substancji psychoaktywnych, wzorcowych praktyk ze świata oraz roli realizatorów działań profilaktycznych (oświaty, ochrony zdrowia, ośrodków pomocy społecznej i organizacji pozarządowych) w kształtowaniu miejskiej polityki uzależnień.

Program konferencji dostępny na stronie: https://politykanarkotykowa.pl/cykl-debat-i-konferencji-pt-uzaleznienia-xxi-wieku/ 

Wydarzenia przeznaczone są dla wszystkich osób działających w obszarze uzależnień od alkoholu, substancji psychoaktywnych i czynności na terenie 18 dzielnic m.st. Warszawy. Adresatami są zarówno osoby zajmujące się profilaktyką uzależnień, jak i współpracujący z nimi specjaliści – przedstawiciele oświaty, ochrony zdrowia, ośrodków pomocy społecznej czy organizacji pozarządowych.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji i rozpowszechnienie aktualnej wiedzy na temat uzależnień wśród adresatów projektu. Każde wydarzenie planowane jest z zamiarem wymiany poglądów i doświadczeń między osobami działającymi w obszarze uzależnień oraz zrozumienia roli poszczególnych realizatorów działań. Dzięki temu będzie istniała możliwość wypracowania wspólnych rekomendacji dla dalszej współpracy i realizacji strategii zapobiegania uzależnieniom przy uwzględnieniu potrzeb i specyfiki każdego z adresowanych środowisk.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Oprac. na podstawie informacji organizatora.

2 komentarze

 1. Malgorzata Jarzabek Odpowiedz

  Dzień dobry. Chciałabym zgłosić swój udział jako pedagoga oraz koleżanki jako psychologa w Konferencji Uzależnienia XXI wieku . Nie chcemy korzystać online, bo to jest utrudnione w pracy. Chcemy skorzystać stacjonarnie. Gdzie można wysłać zgłoszenie ?
  Małgorzata Jarząbek – pedagog
  Olga Załęska – psycholog
  ZS nr 74 ul. Niepołomicka Warszawa

 2. Fundacja Polska Sieć Polityki Narkotykowej Odpowiedz

  Dzień dobry, osoby zainteresowane udziałem w trybie stacjonarnym w Konferencji „Uzależnienia XXI wieku. Zintegrowane podejście” prosimy o kontakt mailowy pod adresem: uzaleznieniaxxi@politykanarkotykowa.com. Dziękujemy serdecznie i zapraszamy!

Napisz komentarz

Skip to content