Skip to main content
Konferencja „Uzależnienia XXI wieku. Zintegrowane podejście”
9 grudnia 2022

Konferencja „Uzależnienia XXI wieku. Zintegrowane podejście”Fundacja Polska Sieć Polityki Narkotykowej zaprasza do udziału w nieodpłatnej konferencji naukowej „Uzależnienia XXI wieku. Zintegrowane podejście” poświęconej problematyce uzależnienia od alkoholu, substancji psychoaktywnych i czynności. Konferencja odbędzie się w dniach 19-20 grudnia 2022 roku w Warszawie. Konferencję będzie można śledzić także online!

Miejsce:
Konferencja odbędzie się w dniach 19-20 grudnia 2022 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy (ul. L. Kondratowicza 20, 00-983 Warszawa).Udział w konferencji jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w konferencji są proszone o kontakt:
uzaleznieniaxxi@politykanarkotykowa.com

Streaming konferencji będzie dostępny pod następującymi linkami:

19 grudnia 2022, pierwszy dzień konferencji „Uzależnienia XXI wieku. Zintegrowane podejście”
https://youtu.be/HF_LjUUD2L8

20 grudnia 2022, drugi dzień konferencji „Uzależnienia XXI wieku. Zintegrowane podejście”
https://youtu.be/9d3EbxGGTAc 

Problematyka poruszana w trakcie wydarzeń będzie w szczególności dotyczyć: zintegrowanego podejścia do zjawiska uzależnień od alkoholu, substancji psychoaktywnych i czynności; skutecznych programów, metod i oddziaływań pomocowych; praktyk leczenia i ograniczania szkód zdrowotnych i społecznych; nowych zjawisk i wyzwań w obszarze uzależnień; prawnych aspektów zjawiska używania alkoholu i substancji psychoaktywnych, wzorcowych praktyk ze świata oraz roli realizatorów działań profilaktycznych (oświaty, ochrony zdrowia, ośrodków pomocy społecznej i organizacji pozarządowych) w kształtowaniu miejskiej polityki uzależnień.

Program konferencji dostępny na stronie: https://politykanarkotykowa.pl/cykl-debat-i-konferencji-pt-uzaleznienia-xxi-wieku/ 

Wydarzenia przeznaczone są dla wszystkich osób działających w obszarze uzależnień od alkoholu, substancji psychoaktywnych i czynności na terenie 18 dzielnic m.st. Warszawy. Adresatami są zarówno osoby zajmujące się profilaktyką uzależnień, jak i współpracujący z nimi specjaliści – przedstawiciele oświaty, ochrony zdrowia, ośrodków pomocy społecznej czy organizacji pozarządowych.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji i rozpowszechnienie aktualnej wiedzy na temat uzależnień wśród adresatów projektu. Każde wydarzenie planowane jest z zamiarem wymiany poglądów i doświadczeń między osobami działającymi w obszarze uzależnień oraz zrozumienia roli poszczególnych realizatorów działań. Dzięki temu będzie istniała możliwość wypracowania wspólnych rekomendacji dla dalszej współpracy i realizacji strategii zapobiegania uzależnieniom przy uwzględnieniu potrzeb i specyfiki każdego z adresowanych środowisk.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Oprac. na podstawie informacji organizatora.

Zostaw swój komentarz:

Komentarzy (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować:

Warsztaty Umiejętności Wychowawczych dla rodziców z Targówka

Zrób to zamiast! Od marzenia do realizacji – program pilotażowy

Nie jesteś sam – pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży

Wideotrening Komunikacji – VIT

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.