Przejdź do treści głównej

Stowarzyszenie Wspólna: program „Kim jesteśmy” dla młodych dorosłych z rodzin dysfunkcyjnych

Grupa osób trzyma się za ręce
25 marca 2025

Program „Kim Jesteśmy” realizowany jest przez zespół terapeutów ze Stowarzyszenia Profesjonalistów Psychoterapii i Psychoedukacji „Wspólna”. Oferta skierowana jest do młodych dorosłych w wieku 18-28 lat pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych (identyfikujących się jako DDD), mieszkających w Warszawie. Konsultacje i udział w grupie wsparcia jest bezpłatny.

Celem programu „Kim jesteśmy” jest poprawa funkcjonowania rodzin (oraz poszczególnych ich członków m.in. dzieci i młodzieży) oraz ochrona dzieci wychowujących się w rodzinach dotkniętych skutkami używania alkoholu. Uczestnicy uczą się tworzenia warunków do samodzielnego rozwiązywania problemów oraz wzmocnienia zdrowych, konstruktywnych więzi rodzinnych i kompetencji rodzicielskich. Dzięki temu możliwa jest poprawa psychospołecznego funkcjonowania młodych dorosłych i zmniejszenie zachowań związanych z ryzykownym używaniem alkoholu i innych środków psychoaktywnych.

Program składa się z kilku elementów:

  1. konsultacji wstępnej-diagnostycznej i dalszych konsultacji – mających na celu określenie zakresu i głębokości problemu oraz skonstruowanie stosownego planu pomocy;
  2. zajęć grupowych: grupa wsparcia półotwarta: 2 godziny tygodniowo przez rok i grupa warsztatowa z zakresu rozwijania kompetencji społecznych: 6 godzin miesięcznie przez pół roku;
  3. udział w programie kończy się konsultacją podsumowującą (1-2 spotkania).

Zgłoszenia osób zainteresowanych Stowarzyszenie przyjmuje telefonicznie: 22 644 95 15 codziennie w godzinach pracy sekretariatu. Ilość miejsc: 70.

Miejsce realizacji: Poradnia i Ośrodek Szkoleniowy, ul. Jana Cybisa 4 w Warszawie.

Kandydaci do programu zapisywani są na pierwszą konsultację (jedną lub dwie). Jej celem jest dokonanie diagnozy, w tym diagnozy problemowej obejmującej sytuację rodziny i ustalenie adekwatnego do problemu programu pomocy.

Konsultacje wstępne odbywają się na bieżąco. Terapeuta/psycholog wraz z osobą zgłaszającą się ustala indywidualny plan pomocy, w tym rodzaj pomocy, terminy itp.

Aktualnie działa grupa zamknięta, jednak jeśli dana osoba będzie potrzebowała udziału, Stowarzyszenie poinformuje o kolejnym terminie. Działa też grupa półotwarta: do niej dochodzą osoby (po konsultacjach wstępnych) w terminie wskazanym przez psychologa/terapeutę.

Zostaw swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować:

Kobieta stoi w kuchni i trzyma w ręce talerz z sałatką

Dieta, depresja i choroba Alzheimera – co je łączy? Wyniki badań

Kobieta leży w łóżku i nie może spać

AI analizuje sen i zdrowie psychiczne. Nowe narzędzia pomagają wykrywać zagrożenia

Zmartwiona kobieta na tle szarej ściany

Probiotyki pomogą leczyć zaburzenia lękowe? Rewolucyjne odkrycie

Dziewczynki siedzą na kanapie i patrzą w telefony

Polskie dzieci są heavy userami internetu. Niepokojące wyniki raportu “Internet dzieci”

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.