
Program „Kim Jesteśmy” realizowany jest przez zespół terapeutów ze Stowarzyszenia Profesjonalistów Psychoterapii i Psychoedukacji „Wspólna”. Oferta skierowana jest do młodych dorosłych w wieku 18-28 lat pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych (identyfikujących się jako DDD), mieszkających w Warszawie. Konsultacje i udział w grupie wsparcia jest bezpłatny.
Celem programu „Kim jesteśmy” jest poprawa funkcjonowania rodzin (oraz poszczególnych ich członków m.in. dzieci i młodzieży) oraz ochrona dzieci wychowujących się w rodzinach dotkniętych skutkami używania alkoholu. Uczestnicy uczą się tworzenia warunków do samodzielnego rozwiązywania problemów oraz wzmocnienia zdrowych, konstruktywnych więzi rodzinnych i kompetencji rodzicielskich. Dzięki temu możliwa jest poprawa psychospołecznego funkcjonowania młodych dorosłych i zmniejszenie zachowań związanych z ryzykownym używaniem alkoholu i innych środków psychoaktywnych.
Program składa się z kilku elementów:
- konsultacji wstępnej-diagnostycznej i dalszych konsultacji – mających na celu określenie zakresu i głębokości problemu oraz skonstruowanie stosownego planu pomocy;
- zajęć grupowych: grupa wsparcia półotwarta: 2 godziny tygodniowo przez rok i grupa warsztatowa z zakresu rozwijania kompetencji społecznych: 6 godzin miesięcznie przez pół roku;
- udział w programie kończy się konsultacją podsumowującą (1-2 spotkania).
Zgłoszenia osób zainteresowanych Stowarzyszenie przyjmuje telefonicznie: 22 644 95 15 codziennie w godzinach pracy sekretariatu. Ilość miejsc: 70.
Miejsce realizacji: Poradnia i Ośrodek Szkoleniowy, ul. Jana Cybisa 4 w Warszawie.
Kandydaci do programu zapisywani są na pierwszą konsultację (jedną lub dwie). Jej celem jest dokonanie diagnozy, w tym diagnozy problemowej obejmującej sytuację rodziny i ustalenie adekwatnego do problemu programu pomocy.
Konsultacje wstępne odbywają się na bieżąco. Terapeuta/psycholog wraz z osobą zgłaszającą się ustala indywidualny plan pomocy, w tym rodzaj pomocy, terminy itp.
Aktualnie działa grupa zamknięta, jednak jeśli dana osoba będzie potrzebowała udziału, Stowarzyszenie poinformuje o kolejnym terminie. Działa też grupa półotwarta: do niej dochodzą osoby (po konsultacjach wstępnych) w terminie wskazanym przez psychologa/terapeutę.
Mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz