Skip to main content
ZnajRyzyko.pl
2 czerwca 2022

W czerwcu 2022 ruszyła letnia odsłona kampanii społecznej „Znaj Ryzyko”, którą Fundacja Studio Psychologii Zdrowia realizuje od października 2021! Jednym z elementów kampanii jest aplikacja mobilna „Znaj Ryzyko”, którą można nieodpłatnie pobrać ze sklepów Google i Apple. Kampanię finansuje m.st. Warszawa.

W czerwcu i lipcu 2023 na ulicach m.st. Warszawy będzie można zobaczyć drugą odsłonę kampanii outdoorowej „Znaj Ryzyko”. Plakaty powstały spod ręki artystów – Tobiasza Cechowicza i Adama Sierocińskiego:

ZnajRyzyko.pl

Kampania społeczna „Znaj Ryzyko” ma na celu obalenie mitów społecznych utrudniających rozpoznanie problemu, zaprezentowanie uzależnienia od alkoholu jako choroby demokratycznej, na którą może cierpieć każdy – bez względu na płeć, pozycję społeczną czy zajmowane stanowisko, przybliżenie konsekwencji nadużywania alkoholu i uzależnienia oraz informowanie o możliwych formach i miejscach pomocy skierowanych do osób zagrożonych uzależnieniem, dotkniętych problemem uzależnienia od alkoholu i ich bliskich.

Kampania jest skierowana do mieszkańców m.st. Warszawy. Istotną formą dotarcia do warszawiaków spożywających alkohol jest aplikacja mobilna „Znaj Ryzyko”, która w nienachalny sposób zachęca do refleksji nad ilością i częstotliwością spożywanego alkoholu oraz monitorowania stanu upojenia. Co więcej, umożliwia dostęp do treści poradnikowych, bazy placówek pomocowych na terenie m.st. Warszawy oraz szybkiej konsultacji psychologa, specjalisty psychoterapii uzależnień i prawnika w ramach poradni online.

Aplikacja do pobrania w sklepach Google Play i Apple Store!

Oprac. na podstawie informacji organizatora.
Fot. Fundacja Studio Psychologii Zdrowia

Zostaw swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować:

Młody mężczyzna patrzy w górę z uśmiechem

Droga do trzeźwości – historia Adama

Mężczyzna podczas konsultacji z terapeutą

Testy na uzależnienie. Jak powstają, do czego służą i o czym świadczą ich wyniki

Osoba używająca aplikacji moblinej

Aplikacja mobilna dla par jako wsparcie w ograniczaniu picia – wyniki badania pilotażowego

Uśmiechnięta kobieta siedzi nad jeziorem

Jakie zaburzenia może przykrywać uzależnienie? O tym, jak ważna jest trafna diagnoza cz. 2

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.