Znaj ryzyko - kampania społeczna

O co chodzi z tymi uzależnieniami?Helsińska Fundacja Praw Człowieka przyłącza się do kampanii Support Don’t Punish (Wspieranie Zamiast Karania) i zaprasza na spotkanie – dyskusję społeczno-kulturalną „O co chodzi z tymi uzależnieniami? Fokus na człowieka – w literaturze, w prawie, w realu”, która odbędzie się 28 czerwca o godz. 18:00.

W spotkaniu udział wezmą i o swoich książkach oraz doświadczeniach z pracy i życia opowiedzą:

Dawid Karpiuk – wokalista i gitarzysta Dziwnej Wiosny, autor piosenek, dziennikarz „Newsweeka”. Autor „Dzieciaków” – reportażowej opowieści „o młodych ludziach walczących o życie w świecie, w którym wszystko zawiodło. Próbują radzić sobie z brakiem miłości, depresją, zaburzeniami psychicznymi, nałogami i jednocześnie żyć na własnych zasadach. Im głębiej sięgamy do ich historii, tym jaśniejsze się staje, skąd ich urazy, traumy, dlaczego uciekają i co próbują zapomnieć”.

Katarzyna Rejniak – pedagożka, psychoterapeutka, specjalistka psychoterapii uzależnień, superwizorka i wykładowczyni. Pasjonatka ekoterapii. Autorka książki  „(Nie)obecność. Uzależnienia w kulturze kryzysu przynależności”, która pomaga w rozumieniu przekonań, postaw i uczuć, jakie żywimy wobec osób z uzależnieniem, przygląda się związkom między kształtem relacji międzyludzkich a uzależnieniami, między doświadczeniami traumatycznymi a tym, jak wygląda nasze życie, także w szerszej, społecznej perspektywie.

Marta Gaszyńska – założycielka i wice-prezeska Stowarzyszenia Pacjentów Metadonowych JUMP ’93, współpomysłodawczyni Biura Rzecznika Praw Osób Uzależnionych. Działaczka na rzecz reformy leczenia uzależnień i zmiany polityki narkotykowej w Polsce.

– Piotr Kładoczny – doktor prawa, wykładowca akademicki, pracownik naukowy Katedry Prawa Karnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz członek Rady Programowej Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej. Autor wielu publikacji z dziedziny prawa, w tym prawa narkotykowego, współautor raportu „Karanie za posiadanie narkotyków”.

Dyskusję poprowadzi Magdalena Dąbkowska, koordynatorka Programu Polityki Narkotykowej Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Miejsce: Kawałyksztuki, Marszałkowska 8, Warszawa

Termin: Środa, 28 czerwca, godz. 18:00-19:30

Oprac. na podstawie informacji organizatora.
Fot. Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Napisz komentarz

Skip to content