Znaj ryzyko - kampania społeczna

grupa wsparcia dla ojcówStowarzyszenie OD-DO prowadzi nabór do grupy wsparcia dla ojców. Na zajęcia zaproszeni są mężczyźni, którzy chcą zastanowić się nad swoimi rodzicielskimi doświadczeniami i potrzebują wsparcia w byciu fajnym tatą.

Ojcowie – tak jak matki – wykonują jeden z najważniejszych zawodów świata: są rodzicami. Jak one, niosą rodzicielską odpowiedzialność, łącząc rolę rodzica z innymi codziennymi obowiązkami.

Na tej drodze doświadczają wielu radości, ale też muszą sobie radzić z niepowodzeniami i trudnościami. Czasem odczuwają frustrację, złość, poczucie osamotnienia lub braku pomysłów na to, co i jak dalej.

Pomysł jest prosty:

– Spotkać się w męskim gronie ojców i podzielić się tak tym radosnym, jak i trudnym,
– Wspólnie przyjrzeć się swoim wcześniejszym doświadczeniom,
– Zrozumieć lepiej ojcowskie „tu i teraz”
– Pomyśleć o przyszłości swojej, dzieci, swoich związków i najważniejszych relacji,
– I może coś zaplanować i zmienić.

Grupa Ojców to cykl dwunastu spotkań, które będą się odbywać w kolejne czwartki w godz. 18.30 – 21.30 w Stowarzyszeniu Od-Do w Warszawie przy ul. Siedmiogrodzkiej 5. Zaczynamy w październiku 2020r. Udział w zajęciach jest poprzedzony godzinnym indywidualnym spotkaniem konsultacyjnym.

Spotkania grupy są nieodpłatne.

Zajęcia poprowadzą trenerzy Stowarzyszenia Od-Do – także ojcowie.

Szczegółowe informacje i zapisy:
e-mail: od-do@od-do.org
Grzegorz Brachfogel –  tel. 601 500 775
Biuro Stowarzyszenia Od-Do –  tel. 22 632 09 09

Zajęcia prowadzi Grzegorz Brachfogel – absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW. Trener prowadzący zajęcia z ojcami w ramach autorskich projektów Fundacji Sto Pociech oraz Stowarzyszenia Od-Do od 2016r. Aktualnie zaangażowany w realizację projektu wsparciowego dla środowiska osób dotkniętych bezdomnością. Uczestnik Szkoły Psychoterapii DDA. Prywatnie ojciec dwóch dorosłych już synów.

Oprac. na podstawie informacji Stowarzyszenia OD-DO
Fot. Daiga Ellaby, Unsplash.com

Napisz komentarz

Skip to content