Znaj ryzyko - kampania społeczna

Postacie dwóch kobiet i dłonie układające się do tańcaFundacja A.R.T zaprasza kobiety do udziału w grupie wsparcia z elementami psychoterapii tańcem i ruchem. Celem psychoterapii tańcem i ruchem nie jest taniec sam w sobie, lecz dojście do uczuć, które nie mogą być zwerbalizowane. Zajęcia odbywają się w środy w godz. 18:30-19:30.

Nie ma tu dokładnie wskazówek dotyczących ruchu, czy nauki kroków, praca bazuje na spontanicznym wyrażaniu siebie w ruchu.

Psychoterapia tańcem i ruchem jest zaliczana do kierunków psychoterapii, której celem jest pełna integracja w sferze emocjonalnej, poznawczej, fizycznej i społecznej poprzez wykorzystanie tańca i ruchu.

Psychoterapia tańcem i ruchem powstała około 1940 roku w Stanach Zjednoczonych, w Europie pojawiła się w latach 70-tych w Wielkiej Brytanii.

Według Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem metoda ta opiera się na założeniu, że w ciele człowieka zawarta jest jego cała historia, osobowość, stany emocjonalne oraz że poprzez ciało człowiek może się zmieniać i wpływać na jakość swojego życia.

Uczestniczki będą mogły porozmawiać z kobietami w podobnej sytuacji, podzielić się własnymi doświadczeniami, otrzymywać i dawać zrozumienie oraz wsparcie emocjonalnie.

Prowadzące: Maja Szczerbińska i Aleksandra Lemba

Zapisy:
– mailowe: recepcja@fundacjaart.pl
– telefoniczne: 885 552 222

Osoby, które zapiszą się i dwukrotnie nie przyjdą na spotkanie nie informując o tym tracą możliwość uczestnictwa w kolejnych spotkaniach.

Rezygnacji można dokonać co najmniej 24 godziny przed zajęciami wysyłając maila na adres: recepcja@fundacjaart.pl

Miejsce: ul. Dąbrowszczaków 8 lok 111 03-474 Warszawa, Praga-Północ

Grupy wsparcia realizowane są w ramach projektów:
„Patent na moc 2” współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa
„Jesteś wiele wart 3” współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa

Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa

Oprac. na podstawie informacji organizatora.

Napisz komentarz

Skip to content