Znaj ryzyko - kampania społeczna

Świetlica na BemowieOśrodek Wychowawczo-Profilaktyczny „Michael” to miejsce, w którym pod okiem wykwalifikowanej kadry podopieczni z całej Warszawy mają możliwość spokojnie, mądrze i bezpiecznie spędzić czas po zajęciach szkolnych. Dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat mogą uczestniczyć w zajęciach ruchowych, plastycznych, muzycznych oraz językowych. Udział w zajęciach jest nieodpłatny.

Zajęcia realizowane w Ośrodku „Michael”:
pedagogika uliczna,
„Przystań u Michała” świetlica dla gimnazjalistów,
„Świetlica Michatka” dla dzieci ze szkoły podstawowej,
zajęcia muzyczne, ceramiczne, zapaśnicze, ścianka wspinaczkowa,
usługi logopedyczne,
– terapia pedagogiczna,
socjoterapia,
wsparcie i poradnictwo dla rodziców i opiekunów,
pomoc psychologiczna.

„Świetlica Michatka” powstała z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Organizatorzy zapewniają zajęcia wychowawcze, komputerowe, bajkoterapię, gry i zabawy, zajęcia ruchowe oraz wyrównywanie braków edukacyjnych. Prowadzone są również zajęcia profilaktyczne. Dzieci codziennie mają możliwość spożycia ciepłego posiłku, który przygotowują wspólnie z opiekunami.
Świetlica dla dzieci ze szkoły podstawowej jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 13-19.

Dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej została stworzona „Przystań u Michała”. To miejsce w którym młodzież otrzymuje wsparcie przy odrabianiu lekcji, bezpłatne korepetycje z przedmiotów ścisłych, humanistycznych oraz języków obcych. Potrzebującym wsparcia jest oferowana pomoc psychologiczno-pedagogiczna. Przewidziane są również zajęcia twórcze oraz wspólna Eucharystia raz w miesiącu. W sezonie letnim i zimowym organizowane są wspólne obozy i zimowiska.
Świetlica dla gimnazjalistów czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 15-20.

Poza przedstawionymi powyżej aktywnościami dla dzieci i młodzieży, ośrodek proponuje także poradnictwo i konsultacje dla rodziców.

Kontakt:
Ośrodek Wychowawczo-Profilaktyczny „Michael”
ul. Ks. Br. Markiewicza 1, 01-493 Warszawa
tel.: (22) 861 02 78
e-mail: biuro@michael.waw.pl
więcej: http://www.michael.waw.pl/

Ośrodek realizuje projekty pn.: „Ośrodek Michael środowiskowa forma wsparcia dla dzieci, młodzieży ich rodzin i opiekunów” oraz „Twórcze działania”. Działalność ośrodka jest finansowana przez m.st. Warszawa, Urząd Dzielnicy Bemowo.

Oprac. na podstawie informacji od organizatora.
Fot: Marcus Spiske, Unsplash.com

Napisz komentarz

Skip to content