Przejdź do treści głównej

Wsparcie dla młodych dorosłych oraz ich rodzin – oferta Fundacji C.E.L.

Rodzice siedzą na kanapie i patrzą na swojego dorosłego syna między nimi, szczęśliwa uśmiechnięta rodzina
14 maja 2025

Fundacja C.E.L. zaprasza wszystkich młodych dorosłych i ich bliskich na bezpłatne spotkania indywidualne w ramach pomocy psychologicznej. Oferta skierowana jest do wszystkich mieszkańców Warszawy.

Fundacja C.E.L. prowadzi krótkoterminowe wsparcie indywidualne dla młodych dorosłych (w wieku 20–28 lat) znajdujących się w sytuacji kryzysu związanego z używaniem substancji psychoaktywnych lub innymi zachowaniami ryzykownymi.

Oferta skierowana jest do osób, które:
– przekraczają granice bezpiecznego eksperymentowania z używkami,
– doświadczają trudności w codziennym funkcjonowaniu,
– potrzebują wsparcia w podejmowaniu samodzielnych decyzji i planowaniu dalszych działań.

Fundacja zaprasza również rodziców i bliskich młodych dorosłych. Zarówno, gdy osoba zainteresowana widzi problem i szuka pomocy, jak i wtedy, gdy wsparcia potrzebuje głównie rodzina. W spotkaniach mogą uczestniczyć indywidualnie matka, ojciec lub oboje rodzice.

Możliwa jest również inicjatywa ze strony młodej osoby dorosłej. Dotyczy to sytuacji, gdy to jej bliscy nadmiernie ingerują w jej życie i potrzebna jest mediacja lub wspólna rozmowa.

Wsparcie ma formę indywidualnych lub rodzinnych spotkań interwencyjnych (do 5 spotkań). Ich celem jest diagnoza sytuacji i wskazanie dalszych możliwych kroków.

Szczegółowe informacje oraz zapisy dostępne są bezpośrednio w Fundacji C.E.L.. Kontakt telefoniczny możliwy w poniedziałki i czwartki w godzinach 15:00–18:00 pod numerem: 508 797 177. Okresowo aktywny jest również numer: 22 646 22 56. Istnieje możliwość pozostawienia wiadomości z numerem kontaktowym.

Pomoc psychologiczna dla Młodych Dorosłych i ich Bliskich w Fundacji C.E.L. jest nieodpłatna w roku 2025 dzięki finansowaniu ze środków m.st. Warszawy w ramach zadania: Rozwój oferty dla mieszkańców m.st. Warszawy w zakresie wsparcia, profilaktyki wskazującej i selektywnej, działań postrehabilitacyjnych i readaptacyjnych w obszarze przeciwdziałania narkomanii 2024-26 (od lutego 2024): „Żeby chciało się chcieć” – Program Rozwoju Umiejętności Życiowych dla Młodych Dorosłych Osób i ich Bliskich.

Zostaw swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować:

Kobieta leży w łóżku i nie może spać

AI analizuje sen i zdrowie psychiczne. Nowe narzędzia pomagają wykrywać zagrożenia

Zmartwiona kobieta na tle szarej ściany

Probiotyki pomogą leczyć zaburzenia lękowe? Rewolucyjne odkrycie

Dziewczynki siedzą na kanapie i patrzą w telefony

Polskie dzieci są heavy userami internetu. Niepokojące wyniki raportu “Internet dzieci”

Dzieci siedzą na podłodze w szkole i patrzą w smartfony

Smartfony w szkole. Badacze sprawdzili, jakie są rezultaty zabierania uczniom telefonów

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.