
Fundacja C.E.L. zaprasza wszystkich młodych dorosłych i ich bliskich na bezpłatne spotkania indywidualne w ramach pomocy psychologicznej. Oferta skierowana jest do wszystkich mieszkańców Warszawy.
Fundacja C.E.L. prowadzi krótkoterminowe wsparcie indywidualne dla młodych dorosłych (w wieku 20–28 lat) znajdujących się w sytuacji kryzysu związanego z używaniem substancji psychoaktywnych lub innymi zachowaniami ryzykownymi.
Oferta skierowana jest do osób, które:
– przekraczają granice bezpiecznego eksperymentowania z używkami,
– doświadczają trudności w codziennym funkcjonowaniu,
– potrzebują wsparcia w podejmowaniu samodzielnych decyzji i planowaniu dalszych działań.
Fundacja zaprasza również rodziców i bliskich młodych dorosłych. Zarówno, gdy osoba zainteresowana widzi problem i szuka pomocy, jak i wtedy, gdy wsparcia potrzebuje głównie rodzina. W spotkaniach mogą uczestniczyć indywidualnie matka, ojciec lub oboje rodzice.
Możliwa jest również inicjatywa ze strony młodej osoby dorosłej. Dotyczy to sytuacji, gdy to jej bliscy nadmiernie ingerują w jej życie i potrzebna jest mediacja lub wspólna rozmowa.
Wsparcie ma formę indywidualnych lub rodzinnych spotkań interwencyjnych (do 5 spotkań). Ich celem jest diagnoza sytuacji i wskazanie dalszych możliwych kroków.
Szczegółowe informacje oraz zapisy dostępne są bezpośrednio w Fundacji C.E.L.. Kontakt telefoniczny możliwy w poniedziałki i czwartki w godzinach 15:00–18:00 pod numerem: 508 797 177. Okresowo aktywny jest również numer: 22 646 22 56. Istnieje możliwość pozostawienia wiadomości z numerem kontaktowym.
Pomoc psychologiczna dla Młodych Dorosłych i ich Bliskich w Fundacji C.E.L. jest nieodpłatna w roku 2025 dzięki finansowaniu ze środków m.st. Warszawy w ramach zadania: Rozwój oferty dla mieszkańców m.st. Warszawy w zakresie wsparcia, profilaktyki wskazującej i selektywnej, działań postrehabilitacyjnych i readaptacyjnych w obszarze przeciwdziałania narkomanii 2024-26 (od lutego 2024): „Żeby chciało się chcieć” – Program Rozwoju Umiejętności Życiowych dla Młodych Dorosłych Osób i ich Bliskich.
Mogą Cię zainteresować:

Polskie dzieci są heavy userami internetu. Niepokojące wyniki raportu “Internet dzieci”

Dodaj komentarz