Znaj ryzyko - kampania społeczna

warsztaty kompetencji psychospołecznychRuszył nabór do nieodpłatnej grupy rozwojowej dla młodzieży „ŁADOWARKA”. Projekt jest skierowany do nastolatków z klas 8. z trudnymi doświadczeniami w relacjach rówieśniczych oraz potrzebujących wsparcia w zakresie radzenia sobie ze stresem okołoegzaminacyjnym.

Manzana Fundacja Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych oraz Przestrzeń dla rodziny, w ramach projektu „Ładowarka”, zapraszają na 10 spotkań, podczas których młodzież będzie wzmacniać kompetencje społeczne i zdobywać:

– MOC do budowania relacji,
– MOC do lepszej współpracy z innymi,
– MOC do radzenia sobie ze stresem, tym związanym z egzaminami, jak i budowaniem relacji,
– MOC do lepszej komunikacji z innymi,
– MOC do lepszego zrozumienia własnych granic i ich ochrony,
– MOC do budowania poczucia własnej wartości i pewności siebie,
– MOC do akceptacji siebie.

Spotkania są skierowane do uczniów, którzy:
– mają trudności w nawiązywaniu lub utrzymywaniu relacji rówieśniczych;
– doświadczają silnego stresu podczas egzaminów oraz w momencie wkraczania w nową grupę społeczną;
– potrzebują wsparcia przy rozwijaniu kompetencji społecznym (m.in. związanych z budowaniem relacji, stawianiem granic rówieśnikom lub związanych z rozwiązywaniem konfliktów z innymi)
– doświadczali lub doświadczają odrzucenia, agresji lub przemocy w grupie rówieśniczej.

Projekt składa się z 10 spotkań. Osoby biorące udział w projekcie mogą także skorzystać ze wsparcia indywidualnego.

W Ładowarce młodzież – pod opieką wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów – w atmosferze zrozumienia, szacunku i akceptacji, będzie nabywała ważne umiejętności społeczne przydatne w codziennym życiu, m.in.: umiejętności komunikacji bez przemocy, wyznaczania i obrony własnych granic, umiejętności asertywnego odmawiania, budowania i rozwijania poczucia własnej wartości czy radzenia sobie z własnymi emocjami i agresją.

KIEDY: poniedziałki godz. 17:00-19:00 (2, 9, 16, 23, 30 marca, 6, 20, 27 kwietnia, 4, 11 maja).

GDZIE: Przestrzeń dla Rodziny, ul. Przy Bażantarni 11 lok. B2 (wejście od ul. Borsuka) Ursynów

REKRUTACJA: Rodzice z nastolatkami są zaproszeni na spotkania rekrutacyjne. Decyzja o udziale jest podejmowana przez trenerów prowadzących grupę w oparciu o spotkania rekrutacyjne.

ZAPISY: Kamila Broniarek, 608-303-088, kamila@manzana.org.pl

Zajęcia grupowe i indywidualne wsparcie w ramach projektu „ŁADOWARKA” prowadzone jest przez trenerki Fundacji MANZANA, dyplomowane psycholożki i pedagożki, certyfikowane trenerki umiejętności psychospołecznych. Zespół posiada długoletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą uwikłaną w przemoc rówieśniczą, zarówno ze sprawcami, jak i osobami doświadczającymi przemocy, w ramach programu „Klasa bez przemocy”, który Fundacja realizuje regularnie od 2008 r.

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu Biura Edukacji m.st. Warszawy w ramach projektu „Klasa bez przemocy – program przeciwdziałania przemocy rówieśniczej”.

Oprac. na podstawie informacji Mazana Fundacji Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych
Fot. Anton Darius, Unsplash.com

Napisz komentarz

Skip to content