Znaj ryzyko - kampania społeczna

manipulacjaFundacja Centrum Praw Kobiet zaprasza do udziału w warsztacie online „Manipulacje – jak rozpoznawać i reagować” (3 i 9 marca 2021). Uczestniczki będą pracować m.in. nad rozwinięciem umiejętności asertywnych reakcji. Zdobyta wiedza może być pomocą w prowadzeniu rozmów w sposób konstruktywny oraz umożliwia nabycie umiejętności skutecznej argumentacji.

Warsztat pozwala uczestniczkom poznać techniki manipulacji i sposoby reakcji na nią. Umożliwia naukę technik pozwalających na deeskalację konfliktów, na pozyskanie umiejętności słownego wyznaczania granic. Uczestniczki pracują nad rozwinięciem umiejętności asertywnych reakcji na manipulację adekwatnych do sytuacji. Zapoznają się ze sposobami obrony przed manipulacją. Zdobyta wiedza może być pomocą w prowadzeniu rozmów w sposób konstruktywny oraz umożliwia nabycie umiejętności skutecznej argumentacji.

Zjawisko wpływu na zachowania człowieka określane może być, np., jako wpływanie, nakłanianie, oddziaływanie, sugerowanie, perswazja i komunikacja perswazyjna, propagowanie i propaganda, a także „kontrola umysłu”, „pranie mózgu” oraz – częściej – manipulacja. Warsztat odnosi się do zjawiska manipulacji, do werbalnych, jak i pozawerbalnych metod manipulacji, używanych w aspekcie komunikacji społecznej. Pomija znaczenie biologiczne manipulacji, dotyczące instynktownych czynność manipulowania przedmiotami.

Prowadząca – Liliana Otręba, absolwentka pedagogiki kulturoznawczej. Trenerka WenDo, Instruktorka improwizacji tanecznej i symboliki ciała – Instytut w Essen, absolwentka I stopnia Polskiej Szkoły Dramaterapii oraz wielu kursów specjalistycznych. Pasjonatka powrotu do natury i dyplomowana zielarka – absolwentka fitoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i PWSZ w Krośnie.

ZAPISY: warsztaty_szkolenia@cpk.org.pl
*Ilość osób w grupie jest ograniczona, o uczestnictwie w treningu decyduje kolejność zgłoszeń

TERMINY: 2.03.2021r. (cz. I) / 9.03.2021r. (cz. II), godz. 18:00-21:00

NARZĘDZIE: ZOOM

Udział w spotkaniu jest bezpłatny!

Zasady: link do wydarzenia zostanie przesłany tylko do zapisanych osób,

Uczestniczka, na początku zajęć, będzie proszona o włączenie kamerki, w czasie zajęć będzie możliwość pracy również z wyłączoną kamerką. W trakcie warsztatów jest konieczność korzystania przez uczestniczki z mikrofonu.

Oprac. na podstawie informacji organizatora.

Napisz komentarz

Skip to content