Fundacja Puls Zdrowia organizuje bezpłatne warsztaty umiejętności wychowawczych pt. „Przyjazny dialog i mądre wsparcie”, które powstały z myślą o osobach chcących dojrzale i świadomie wychowywać dzieci. Oferta jest skierowana do mieszkańców dzielnicy Ursynów, którzy chcą budować pozytywne relacje z dzieckiem.
Wychowanie jest procesem wymagającym – oprócz dobrych chęci i miłości – wielu umiejętności i dużej wiedzy. Rośnie liczba rodziców i wychowawców, którzy – doświadczając trudności w wychowaniu dzieci, poszukują odpowiedzi na pytanie, dlaczego ich metody wychowawcze nie przynoszą zamierzonych efektów? Dlaczego dziecko nie słucha tego, co do nich mówią; dlaczego postępuje niezgodnie z ich wskazówkami i poleceniami wydanymi przecież w jak najlepszej wierze i trosce o dziecko? Dlaczego woli rozmawiać z koleżanką lub kolegą?
Te nieprzyjemne, a czasem bolesne doświadczenia skłaniają rodziców i inne osoby wychowujące dzieci do szukania efektywnych sposobów i metod wychowawczych. Jak mówić, aby dziecko słuchało i jak postępować, aby chciało rozmawiać? Jak wzbudzić ich zaufanie? Jak wychować, aby uniknąć u dzieci zachowań ryzykownych?
W dobie gier komputerowych, PSP, telewizji, dzieci mają wielu bohaterów i idoli, których chcą naśladować. Niekoniecznie chcą słuchać rodziców i wychowawców, omawiać z nimi swoje problemy, które dorośli często bagatelizują lub mają za mało czasu na ich zrozumienie. Dzieci mają coraz więcej zajęć i obowiązków, a dorośli mają coraz większe wymagania wobec nich. To prowadzi do wielu frustracji i konfliktów, co skutkować może zachowaniami ryzykownymi.
Podczas warsztatów i zajęć prowadzonych przez Fundację Puls Zdrowia zostaną poruszone następujące zagadnienia:
– podniesienie skuteczności oddziaływań wychowawczych, lepszego radzenia sobie z dziećmi i problemami wychowawczymi, zmniejszenie bezradności wychowawczej;
– poprawa relacji interpersonalnych w rodzinie/grupie zorganizowanej;
– podniesienie jakości kontaktów emocjonalnych rodzice/wychowawcy – dzieci;
– zmiany postaw rodzicielskich w kierunku wartości pożądanych wychowawczo;
– zmniejszenie stosowania różnorodnych form przemocy i wykorzystywania władzy rodzica/wychowawcy wobec dziecka.
Zapisy na warsztaty są prowadzone pod numerem telefonu: 698 902 386
Warsztaty odbędą się w Przychodni specjalistycznej SPZOZ Warszawa-Ursynów przy ul. Zamiany 13.
Program jest finansowany przez Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
Opracowano na podstawie informacji organizatora.
Dodaj komentarz