Znaj ryzyko - kampania społeczna

Latarnia morskaFundacja „Dajemy Dzieciom Siłę” zaprasza do udziału w bezpłatnej grupie terapeutycznej „Rodzic jak latarnia morska” przeznaczonej dla rodziców dzieci do lat 6. Podczas spotkań uczestnicy będą koncentrować się na emocjonalnej stronie rodzicielstwa, przyglądać się swoim relacjom z dziećmi i sprawdzać, jak własne doświadczenia z dzieciństwa wpływają na nich jako rodziców. Praca w grupie będzie okazją do doskonalenia umiejętności widzenia doświadczeń dziecka z jego perspektywy, co przekłada się na lepsze rozumienie siebie w relacji z nim.

Pierwsze spotkanie grupy odbędzie się 9 marca 2024 r. w Poradni dla Rodziców Latarnia Morska w Warszawie. Spotkania będą odbywać się w weekendy oraz w tygodniu.

„Rodzic jak latarnia morska” to program psychoterapeutycznej pracy grupowej dla rodziców oparty na mentalizacji. Program powstał, by krzewić mentalizacyjne tryby myślenia i rodzicielstwa w grupie rodziców, którzy jako dzieci doświadczyli zaniedbywania i innych form krzywdzenia. Jego celem jest zwiększenie zdolności rodziców do adekwatnego rozpoznawania i nazywania potrzeb dziecka, poprawa dostrojenia w relacji rodzic-dziecko, wspieranie bezpiecznego przywiązania, redukowanie ryzyka krzywdzenia i międzypokoleniowego przeniesienia nieadaptacyjnych sposobów radzenia sobie w emocjonalnie trudnych sytuacjach.

Program zakłada 40 godzin pracy psychoterapeutycznej podczas 11 sesji, od 9 marca do 12 maja 2024 r. Ponieważ jest to grupa terapeutyczna udział poprzedza konsultacja z psychologiem. Spotkania grupy będą odbywać się stacjonarnie w weekendy oraz w tygodniu.

Spotkania grupy są tylko dla rodziców – bez udziału dzieci.

Konflikty okołorozstaniowe są czynnikiem wykluczającym możliwość udziału w grupie.

Prowadzące: Justyna Wichot-Dreghiciu, Magda Winiarska-Smoczyńska

Miejsce:
Poradnia dla Rodziców Latarnia Morska
Walecznych 59, wejście B, II piętro

Grupa realizowana jest w ramach projektu „Poradnictwo psychologiczne dla rodzin z dziećmi do 6. r.ż” finansowanego ze środków m. st. Warszawy.

Harmonogram, więcej informacji i ZAPISY

Grupa realizowana jest w ramach projektu „Poradnictwo psychologiczne dla rodzin z dziećmi do 6. r.ż.” finansowanego ze środków m. st. Warszawy.

Projekt finansuje m.st. Warszawa

Oprac. na podstawie informacji organizatora.

Napisz komentarz

Skip to content