Skip to main content
22 marca 2021

26 marca o godz. 15:30 Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach Klubu Prawnika, zaprasza na bezpłatny webinar na temat „Dziecko jako podmiot w prawie rodzinnym – z praktyki adwokackiej w czasie izolacji oraz zmian k.p.c.”. Spotkanie jest przeznaczone dla adwokatów, radców prawnych oraz prawników NGO’s. Poprowadzi je mec. Emilia Naumann.

Sąd rodzinny kieruje się przede wszystkim dobrem dziecka. Odmiany tego sformułowania możemy przeczytać w prawie każdym komentarzu do kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz każdym uzasadnieniu orzeczenia sądu w sprawach pomiędzy rodzicami a dziećmi. Czy dobro dziecka oznacza traktowanie dziecka w postępowaniu jako podmiot? Czy sądy, rodzice, profesjonaliści traktują dziecko jako podmiot w postępowaniu, które go dotyczy? Ostatnia nowelizacja prawa cywilnego wprowadziła istotne zmiany w organizacji rozpraw i posiedzeń – poszerzenie rodzaju spraw rozpatrywanych na posiedzeniach niejawnych, opłatę od uzasadnienia. Na zmiany prawne nakładają się zmiany organizacji pracy sądów w związku z przewlekłą sytuacją epidemiczną.

Swoją wiedzą oraz doświadczeniem i praktyką podzieli się z uczestnikami Klubu Prawnika mec. Emila Naumann. Od lat prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką w Warszawie. Zajmuje się głównie sprawami rodzinnymi, dotyczącymi zwłaszcza szeroko pojętej ochrony praw dziecka w postępowaniach rodzinnych i karnych przed sądami, prokuraturami i innymi instytucjami. Uczestniczka konferencji i trenerka szkoleń organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Prowadzi szkolenia z prawa rodzinnego dla aplikantów adwokackich w Izbie Adwokackiej w Warszawie. Współautorka publikacji „Dziecko pod parasolem prawa”.

Termin: 26 marca, godz. 15:30-17:00
Zapisy:
https://zoom.us/webinar/register/WN_TZfGkALKT5mOwbPixEACBQ

Liczba miejsc jest ograniczona.

Po zatwierdzeniu zgłoszenia otrzymają Państwo wiadomość z dostępem do spotkania, prosimy o sprawdzenie również folderu SPAM.

Wszystkie pytania prosimy kierować na adres: joanna.repec@fdds.pl

 

Spotkanie finansowane ze środków Programu Prawa, Równość i Obywatelstwo Unii Europejskiej (2014-2020) w ramach projektu Barnahus Poland, zgodnie z umową nr 856665.

Oprac. na podstawie materiałów organizatora.

Fot. Bill Oxford, Unsplash.com

Zostaw swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować:

Mężczyzna na szczycie góry z podniesionymi rękoma

„Piłem od podstawówki przez 25 lat. Teraz realizuję swoją misję najlepiej, jak potrafię!”

Realia szpitali i przychodni. Czyli o tym, ile kosztują nas uzależnienia…

Leczenie zaburzeń używania substancji wśród młodzieży – jak zwiększyć skuteczność? Wyniki badań

“Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że picie alkoholu może być problemem. Nie w tym świecie”

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.