Skip to main content

Jak rozmawiać z dzieckiem o tym, co się dzieje w domu?

warsztaty o przemocy
3 września 2022

warsztaty o przemocyStowarzyszenie OPTA zaprasza na jednodniowy warsztat (17 września 2022 lub 8 października 2022) dla rodziców pozostających ze sobą w długotrwałym konflikcie lub doświadczających przemocy domowej.

Rodzina, w której dorośli toczą ze sobą długotrwałe konflikty lub dochodzi do przemocy, nie stwarza korzystnych warunków życia i rozwoju dla dziecka. Będąc świadkiem przemocy samo staje się jej ofiarą. Najważniejszą, ale i najtrudniejszą, kwestią dla rodziców jest towarzyszenie i wspieranie dziecka w jego lękach, obawach, złościach, będących konsekwencją trudnej sytuacji w rodzinie. Dziecko dla prawidłowego rozwoju potrzebuje stabilnego i przewidywalnego środowiska, które zaspakaja jego potrzeby.

Rodzice uwikłani w konflikt czy przemoc przeżywają na tyle silne własne emocje, że mają trudność w „zaopiekowaniu” emocji dziecka. Zdarza się również tak, że to dzieci próbując poradzić sobie z trudną sytuacją, wchodzą w rolę partnera czy opiekuna mamy lub taty. Takie zjawisko nazywane jest parentyfikacją i ma negatywny wpływ na jego dorosłe życie.

Podczas jednodniowego warsztatu uczestnicy przyjrzą się położeniu swojego dziecka, co się z nim dzieje i jak przeżywa długotrwałe konflikty czy przemoc w swojej rodzinie. Wspólnie poszukają sposobów wspierania własnego dziecka w sytuacji konfliktu czy przemocy w domu.

Warsztat odbędzie się stacjonarnie w siedzibie Stowarzyszenia OPTA – ul. Marszałkowska 85 lok. 34.

ZAPISY:

Stowarzyszenie zaprasza na 2 edycje warsztatu: 17 września 2022 r. oraz 8 października 2022 r. w godz. 9.00 – 17.00

Zapisy pod numerami: 797 924 700 lub 797 850 874.

Warsztat poprowadzą specjalistki Stowarzyszenia OPTA: Marlena Dałek oraz Magdalena Krupa – Witkowska

Udział nieodpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztat realizowany jest w ramach projektu „WIDZĘ-TOWARZYSZĘ 2” dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Realizowany w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.

Oprac. na podstawie informacji organizatora.

 

Zostaw swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować:

Wakacyjne grupy interpersonalne dla młodzieży

Grupy samopomocy – Wspólnota Anonimowych Seksoholików

Grupa ludzi trzymających się za ręce

Bliskie „mijania” i „spotkania” – zajęcia grupowe dla młodych dorosłych

Młodzież podczas warsztatów

Nabór do programu „Parasol” – nieodpłatne warsztaty dla młodzieży i rodziców

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.