Kampania społeczna "Alkohol - Znaj ryzyko"

Kampania społeczna „Alkohol – znaj ryzyko” jest skierowana do dorosłych mieszkańców Warszawy, którzy są uzależnieni od alkoholu albo piją alkohol w sposób ryzykowny lub szkodliwy.

Ma ona na celu obalenie mitów społecznych utrudniających identyfikację z chorobą alkoholową, zaprezentowanie uzależnienia od alkoholu jako choroby demokratycznej, na którą może cierpieć każdy – bez względu na płeć, pozycję społeczną czy zajmowane stanowisko, przybliżenie konsekwencji choroby oraz profesjonalnych form pomocy, grup wsparcia i nieodpłatnej oferty pomocowej warszawskich organizacji pozarządowych.

Dlaczego tak trudno zdecydować się na leczenie?

Decyzję o leczeniu odwykowym nie jest łatwo podjąć. Z własnego doświadczenia wie o tym Lech Dyblik, polski aktor, który 26 lat temu postanowił rozpocząć własną terapię.

Jak zrobić pierwszy krok?

W Polsce działa ponad 650 placówek świadczących pomoc osobom pijącym ryzykownie, uzależnionym od alkoholu i ich bliskim. W filmie Lech Dyblik opowiada m.in. o tym, gdzie szukać pomocy.

Co się zmieniło w moim życiu, gdy przestałem pić alkohol?

„Rzucenie picia jest jedynie małym krokiem do osiągnięcia pełnej satysfakcji w życiu” – mówi Lech Dyblik, polski aktor. Co jeszcze zyskał dzięki swojej 26-letniej abstynencji?

Skip to content