Skip to main content
Informacja o grupie wsparcia
25 sierpnia 2023
Informacja o grupie wsparcia

Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”  prowadzi program grupowego wsparcia psychologicznego dla osób doznających przemocy „Powrót do Godności”. W ramach programu uruchamia grupę wsparcia dla nastolatków w wieku 11-13 lat.

Podczas spotkań uczestnicy będą się zajmować lepszym rozumieniem emocji i potrzeb, myśli i przekonań dotyczących siebie i innych ludzi, rozwijać umiejętności komunikowania ich. Nabycie tych umiejętności ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju. Uczestnicy, w atmosferze otwartości, autentyczności i akceptacji będą mieli możliwość porozmawiania również o rzeczach dla nich ważnych, jak również trudnych (m.in. dotyczących sytuacji przemocy w ich rodzinie).

Prowadzący wprowadzą elementy psychoedukacyjne, m.in. o prawach dziecka, zjawisku przemocy czy sposobach na ochronę siebie. Zajęcia prowadzone będą metodami dostosowanymi do wieku i gotowości uczestników. Organizatorom zależy na tym, aby poprzez zabawę, zadania i rozmowy z młodzieżą stworzyć przestrzeń do nabywania nowych umiejętności i dzielenia się swoimi uczuciami, myślami, sukcesami oraz trudnościami.

Termin: Spotkania grupy będą odbywać się w środy w godz.17:00-19:00, łącznie 10 cotygodniowych spotkań. Udział w grupie będzie poprzedzony jednorazową konsultacją z rodzicem/opiekunem prawnym, która będzie jednocześnie elementem kwalifikującym do grupy.

Grupa spotykać się będzie stacjonarnie, w siedzibie Stowarzyszenia na ul. Jaktorowskiej 4, na warszawskiej Woli.

Zapisy trwają do 12.09.2023 telefonicznie (22 499 37 33), mailowo (info@niebieskalinia.org) lub za pośrednictwem formularza zamieszczonego pod linkiem:
https://forms.gle/iGSYvaWC8vQ4YUc5A

Zadanie publiczne finansowane ze środków Miasta stołecznego Warszawy.

Projekt finansuje m.st. Warszawa

Oprac. na podstawie informacji organizatora

Zostaw swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować:

Mężczyzna podczas konsultacji z terapeutą

Testy na uzależnienie. Jak powstają, do czego służą i o czym świadczą ich wyniki

Osoba używająca aplikacji moblinej

Aplikacja mobilna dla par jako wsparcie w ograniczaniu picia – wyniki badania pilotażowego

Uśmiechnięta kobieta siedzi nad jeziorem

Jakie zaburzenia może przykrywać uzależnienie? O tym, jak ważna jest trafna diagnoza cz. 2

Mężczyzna siedzi na sofie przed laptopem

Terapia poznawczo-behawioralna online i twarzą w twarz w leczeniu uzależnienia od alkoholu

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.